Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna ARTYKUŁ SPONSOROWANY Rekonstrukcja ACL – czy warto się jej poddać?

Rekonstrukcja ACL – czy warto się jej poddać?

autor: Syców
69 wyświetleń

Czy powinniśmy zdecydować się na rekonstrukcję więzadła ACL? Czy tego typu zabiegi warto brać pod uwagę? Nasz tekst pomoże Ci rozwiać wątpliwości, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Rekonstrukcja ACL – o czym dokładnie mowa?

ACL, czyli więzadło krzyżowe przednie należy do najważniejszych stabilizatorów kompleksu stawu kolanowego i niestety najbardziej narażonych na kontuzje więzadeł w ciele. W grupie ryzyka znajdują się przede wszystkim zawodowi sportowcy, zwłaszcza osoby uprawiający konkurencje dynamiczne, a więc piłkę nożną, koszykówkę, czy narciarstwo. Jednak widać, że zerwanie więzadła krzyżowego przedniego ACL dosięga także zwykłych ludzi.

Tym samym nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć, czy będzie nam potrzebna rekonstrukcja acl wrocław, czyli zabieg przeszczepu więzadła krzyżowego przedniego stawu kolanowego. Jego celem jest dokładna diagnoza uszkodzenia, usunięcie blokujących fragmentów zerwanego wiązadła oraz leczenie współistniejących urazów.

Rekonstrukcja ACL – czy warto poddać się zabiegowi?

Trzeba przyznać, że zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego budzi wiele kontrowersji, ponieważ niektórzy uważają, że sama rehabilitacja wystarczy, by doprowadzić do podobnego poziomu stabilności stawu kolanowego. Jednak z drugiej strony wskazuje się, że pozbawienie kolana tak ważnej struktury, jaką jest ACL, może sprzyjać wtórnym urazom łąkotki przyśrodkowej i chrząstki kłykci udowych. Dlatego jeśli specjalista wskaże, że kwalifikujemy się do rekonstrukcji ACL, to warto pomyśleć o wykonaniu zabiegu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane publikacje dla ciebie

Dodaj swój komentarz

O nas

Syców to miejsce, gdzie znajdziesz wiele ciekawych informacji na przeróżne tematy. To właśnie tutaj publikujemy nasze przemyślenia, możesz korzystać z naszych porad, które publikujemy z różnych dziedzin. Ty też możesz stać się częścią naszego serwisu i czytać, komentować, a nawet publikować swoje treści na naszej stronie. Dołącz do nas już teraz.

 

 Projekty domów Podkarpacie

@ SYCOW. Wszelkie prawa zastrzeżone