Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna ARTYKUŁ SPONSOROWANY Na jakiej zasadzie działają grzejniki konwektorowe

Na jakiej zasadzie działają grzejniki konwektorowe

autor: Syców
74 wyświetleń

Mimo posiadania instalacji centralnego ogrzewania wielu właścicieli domów i mieszkań posiada różnego rodzaju grzejniki elektryczne. Te co prawda rzadko są wykorzystywane jako główne źródło ciepła, gdyż ich eksploatacja w takim charakterze byłaby droższa niż węgiel czy gaz, ale jako urządzenie do dogrzewania pomieszczeń świetnie się sprawdzają. Dużą popularnością cieszą się między innymi grzejniki konwektorowe, które z jednej strony są tanie i łatwe w użytkowaniu, a z drugiej zapewniają wysoką sprawność i wydajność. Zasada działania opiera się na zjawisku konwencji, powietrze w obudowie nagrzewa się od elektrycznej grzałki i wznosi się do góry, a od dołu napływa chłodniejsze. W niektórych modelach dodatkowo montowany jest wentylator, który dodatkowo zwiększa skuteczność działania takich urządzeń.

Aby biały grzejnik konwertorowy 2000w spełniał swoje zadanie, to powinien zostać odpowiednio dobrany pod względem mocy. Jeśli miałby on być wykorzystywany jako jedyne źródło ogrzewania w pomieszczeniu, to zależnie od skuteczności izolacji budynku jego moc powinna wynosić od 85 do 120 watów na metr kwadratowy. Jeśli jednak funkcją grzejnika miałoby być jedynie dogrzewanie, to bez problemów można kupić słabszy, i bardzo dobrze on sobie poradzi. Za urządzeniami tego typu przemawia też kilka dodatkowych zalet, o których warto wspomnieć. Nie wymagają one żadnej skomplikowanej obsługi, bowiem wystarczy je jedynie włączyć do prądu i pokrętłem ustawić odpowiednią moc. Bardzo łatwo można je też przenosić z miejsca na miejsce, co zapewnia dużą mobilność.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane publikacje dla ciebie

Dodaj swój komentarz

O nas

Syców to miejsce, gdzie znajdziesz wiele ciekawych informacji na przeróżne tematy. To właśnie tutaj publikujemy nasze przemyślenia, możesz korzystać z naszych porad, które publikujemy z różnych dziedzin. Ty też możesz stać się częścią naszego serwisu i czytać, komentować, a nawet publikować swoje treści na naszej stronie. Dołącz do nas już teraz.

 

 Projekty domów Podkarpacie

@ SYCOW. Wszelkie prawa zastrzeżone