Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna ARTYKUŁ SPONSOROWANY Kazimierz Dolny – dlaczego warto zwiedzić Perłę Lubelszczyzny?

Kazimierz Dolny – dlaczego warto zwiedzić Perłę Lubelszczyzny?

autor: Syców
106 wyświetleń

Kazimierz Dolny to miasto położona w północno-zachodniej części województwa lubelskiego. Jest ona nazywana Perłą Lubelszczyzny, ale również Perłą Renesansu ze względu na wiele zabytków zachowanych w idealnym stanie. Odwiedzając województwo lubelskie zdecydowanie warto wybrać się na wyciszający weekend do Kazimierza Dolnego.

Rynek w sercu Kazimierza Dolnego

W centrum Kazimierza Dolnego znajduje się rynek otoczony kamienicami z okresu renesansu. Mieszczą się w nich liczne restauracje, galerie oraz wystawy. Nad rynkiem góruje zbudowany w latach 1586 – 1589 kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja. Idąc od rynku dalej pod górę można dojść do kolejnych atrakcji – Góry Trzech Krzyży, z której rozpościera się piękny widok na miasto i Wisłę, ruiny zamku, jak również charakterystyczną Basztę Zamkową górującą nad lasem.

Spacer wzdłuż Wisły

Gdy nacieszymy oko renesansowymi zabytkami można udać się na spacer po chodniku wiodącym wzdłuż Wisły. Dostępna jest także ścieżka rowerowa. Zmierzając na zachód można dotrzeć do Kamieniołomu oraz Wąwozu Małachowskiego. Jeszcze dalej znajduje się Mięćmierz, część Kazimierza Dolnego słynąca z zabytkowego wiatraku. Nieopodal znajduje się punkt widokowy, z którego można oglądać Rezerwat Przyrody Krowia Wyspa, a także Janowiec widniejący po drugiej stronie Wisły. Mając nieco więcej czasu warto zresztą przeprawić się na drugą stronę, aby odwiedzić Zamek w Janowcu.

Wąwozy lessowe w Kazimierzu Dolnym

Ważną atrakcją przyrodniczą w Kazimierzu Dolnym są wąwozy lessowe. Najpopularniejsze z nich, Wąwóz Korzeniowy Dół i Wąwóz Czarny znajdują się na wschód od Kazimierza Dolnego. Na północy dostępny jest z kolei Wąwóz Norowy Dół. Kolejną atrakcją jest Wąwóz Kwaskowa Góra, z którego wychodzimy na wzniesienie o tej samej nazwie. Właśnie ze względu na rozległe tereny spacerowe Kazimierz Dolny jest bardzo ceniony przez osoby aktywne.

 

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane publikacje dla ciebie

Dodaj swój komentarz

O nas

Syców to miejsce, gdzie znajdziesz wiele ciekawych informacji na przeróżne tematy. To właśnie tutaj publikujemy nasze przemyślenia, możesz korzystać z naszych porad, które publikujemy z różnych dziedzin. Ty też możesz stać się częścią naszego serwisu i czytać, komentować, a nawet publikować swoje treści na naszej stronie. Dołącz do nas już teraz.

 

 Projekty domów Podkarpacie

@ SYCOW. Wszelkie prawa zastrzeżone