Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna ARTYKUŁ SPONSOROWANY Jak poradzić sobie ze zgrzytami przy zmianie biegów?

Jak poradzić sobie ze zgrzytami przy zmianie biegów?

autor: Syców
77 wyświetleń

Twój problem stanowią zgrzyty przy zmianie biegów? Zastanawiasz się, jak sobie z nimi poradzić? Mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci rozwiązać problem, więc koniecznie zapoznaj się z treścią poniższego tekstu!

Skąd biorą się problemy ze skrzynią biegów?

Każdy z nas musi liczyć się z tym, że uszkodzenia skrzyni biegów może wynikać z wielu różnych przyczyn. Czasami to efekt zbyt szybkiej zmiany biegów, ponieważ jest ona niezwykle precyzyjnym mechanizmem, który wymaga od nas łagodnego i płynnego traktowania. Jeśli zbyt dynamicznie wbijamy biegi, to niestety może prowadzić do szybkiego zużycia synchronizatorów, a to objawia się zgrzytami podczas zmiany biegów.

Jednak to dopiero początek, ponieważ zbyt mocne obciążanie przekładni na niskich prędkościach obrotowych również może prowadzić do podobnych objawów. To samo dotyczy też wycieku skrzyni biegów, ponieważ wchodzi do niego niewielka ilość oleju, a gdy dojdzie do niewielkiego wycieku, to możemy zauważyć problemy ze zmianą biegów, w tym również charakterystyczne zgrzytanie.

Zgrzyty przy zmianie biegów – jak wyeliminować?

Istnieje wiele sposobów na to, aby skutecznie rozwiązać problemy ze zgrzytami skrzyni biegów. Wśród najpopularniejszych podaje się wymianę lub regenerację skrzyni biegów. W obu przypadkach niestety trzeba liczyć się z wysokimi kosztami, które najczęściej przekraczają 2000-2500 zł. To nie brzmi zbyt optymistycznie, ale całe szczęście istnieją alternatywne i tańsze rozwiązania.

Jak wyeliminować zgrzyty przy zmianie biegów? Wystarczy sięgnąć po dodatek do skrzyni biegów o właściwościach regenerujących – jakim jest Ceramizer CB. To innowacyjny produkt, który regeneruje metalowe powierzchni skrzyni biegów (zwłaszcza synchronizatory i łożyska), niweluje zgrzyty skrzyni biegów i wycisza łożyska. Jakby tego było mało, to działa profilaktycznie i tworzy warstwę ochronną, która sprawi, że nie będziemy musieli martwić się o swój pojazd.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane publikacje dla ciebie

Dodaj swój komentarz

O nas

Syców to miejsce, gdzie znajdziesz wiele ciekawych informacji na przeróżne tematy. To właśnie tutaj publikujemy nasze przemyślenia, możesz korzystać z naszych porad, które publikujemy z różnych dziedzin. Ty też możesz stać się częścią naszego serwisu i czytać, komentować, a nawet publikować swoje treści na naszej stronie. Dołącz do nas już teraz.

 

 Projekty domów Podkarpacie

@ SYCOW. Wszelkie prawa zastrzeżone