Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna Budownictwo, Nieruchomości Czym są słupy oświetleniowe i jakie mają zadania

Czym są słupy oświetleniowe i jakie mają zadania

autor: Syców
32 wyświetleń

Wychodząc z domu po zmroku w dużej części miejsc pomimo braku słońca będzie jednak dość jasno. Jest to zasługą oświetlenia ulicznego, które jest instalowane we wszystkich miejscach, w których jest to potrzebne. Te wszystkie lampy, jakie świecą na chodniki i ulice trzeba jednak do czegoś przyczepić, i do takich zadań wykorzystywane są różnego rodzaju słupy oświetleniowe. Dostępne są one w wielu modelach, przez co można będzie dobrać jak najlepszy do miejsca montowania i wymagań inwestorów. Ale też i przepisów prawnych, ponieważ montując takie słupy w publicznej przestrzeni należy takich przestrzegać.

Niektóre modele słupów poza samymi lampami pozwalają też na zamontowanie różnych dodatkowych elementów, takich jak na przykład słoneczne panele, znaki i tablice lub generatory wiatrowe. Produkuje się je z wielu różnych materiałów. Najbardziej popularna jest normalna stal, odpowiednio zabezpieczona przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Słupy stalowe są mocne i wytrzymałe, a równocześnie można z nich tworzyć konstrukcje o różnych kształtach i przekrojach. Mogą mieć na przykład profil okrągły, kwadratowy lub sześciokątny, ale możliwości pod tym względem jest znacznie więcej.

Dużo zależy tu od miejsca, w jakim się je montuje. Przykładowo na osiedlach i parkowych alejkach często wybierane są słupy w stylu retro, jakie bardzo ładnie się prezentują z odpowiednio dopasowanymi oprawami. Za to przy ruchliwych ulicach liczy się przede wszystkim funkcjonalność, z tego też powodu inwestorzy będą preferować prostsze i tańsze rozwiązania. Coraz częściej do produkowania słupów wykorzystuje się także aluminium, które charakteryzuje się dużo mniejszym ciężarem. U producentów można też spotkać słupy wykonane z drewna, w pewnych sytuacjach sprawdzają się one naprawdę dobrze.

Montaż słupów wykonany być powinien przez specjalistyczne firmy, dysponujących odpowiednimi uprawnieniami do tego. Będzie tu chodziło zarówno o to, aby ich konstrukcja po postawieniu była bezpieczna, jak też o podłączenie zasilania.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane publikacje dla ciebie

Dodaj swój komentarz

O nas

Syców to miejsce, gdzie znajdziesz wiele ciekawych informacji na przeróżne tematy. To właśnie tutaj publikujemy nasze przemyślenia, możesz korzystać z naszych porad, które publikujemy z różnych dziedzin. Ty też możesz stać się częścią naszego serwisu i czytać, komentować, a nawet publikować swoje treści na naszej stronie. Dołącz do nas już teraz.

 

 Projekty domów Podkarpacie

@ SYCOW. Wszelkie prawa zastrzeżone