Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna ARTYKUŁ SPONSOROWANY Co zrobić, kiedy ukruszy się ząb?

Co zrobić, kiedy ukruszy się ząb?

autor: Syców
69 wyświetleń

Problemy stomatologiczne mogą być bardzo różne. Do tych, które wbrew pozorom zdarzają się naprawdę często zalicza się ukruszony ząb. Powodem może być upadek na rowerze, rolkach, wypadek samochodowy, a nawet dieta, które sprawia, że osłabieniu ulega szkliwo zębów. Bardzo długo z ukruszonym zębem za wiele nie można było zrobić. Dzisiaj stomatologia ma naprawdę duże możliwości. Musisz jednak pamiętać, że pomoc będzie skuteczna, jeśli do dentysty zgłosisz się jak najszybciej od zdarzenia.

Co może być przyczyną ukruszenia się zęba?

Jak już wspomnieliśmy ukruszony ząb może być konsekwencją różnych zdarzeń. Najczęściej jest to skutek udziału w wypadku. Często takie urazy stwierdza się u dzieci, które po prostu upadły na twardą nawierzchnię. Wskazaliśmy we wstępie, że za ukruszonym zębem może stać również niewłaściwa dieta. Nadmiar kawy, napojów gazowanych, alkoholu i chipsów to produkty, które nie wpływają dobrze na kondycję zębów. Jeśli jest ich dużo w Twojej diecie, licz się z tym, że prędzej czy później Twoje zęby mogą zacząć się kruszyć. Może do tego dojść również wtedy, kiedy będzie gryzł naprawdę twarde produkty, na przykład landrynki. Bardziej na ukruszenia narażone są zęby, które wcześniej poddane były leczeniu kanałowemu. Dzieje się tak dlatego, że są one po prostu martwe. Za czynnik ryzyka uważa się również wady zgryzu.

Ukruszony ząb – co może zrobić stomatolog?

Współczesna stomatologia daje duże możliwości, jeśli chodzi o postępowanie z ukruszonymi zębami. Jeśli tylko uszkodzenie nie jest duże, można postawić na bonding. Dentysta odbuduje ząb, wykorzystując do tego kompozyt. Takie leczenie jest naprawdę szybkie, a uzyskane efekty są trwałe. Jeśli złamanie jest duże, lepszym rozwiązaniem są korony. Po prostu zakłada się je na ząb. Decydując się na te dobrej jakości, możesz mieć pewność, że nie będą one różniły się wyglądem od naturalnych zębów. W grę wchodzą również licówki. Jest to leczenie zajmujące więcej czasu, ale pamiętaj, że te dobrze wykonane posłużą Ci nawet osiem lat.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wybrane publikacje dla ciebie

Dodaj swój komentarz

O nas

Syców to miejsce, gdzie znajdziesz wiele ciekawych informacji na przeróżne tematy. To właśnie tutaj publikujemy nasze przemyślenia, możesz korzystać z naszych porad, które publikujemy z różnych dziedzin. Ty też możesz stać się częścią naszego serwisu i czytać, komentować, a nawet publikować swoje treści na naszej stronie. Dołącz do nas już teraz.

 

 Projekty domów Podkarpacie

@ SYCOW. Wszelkie prawa zastrzeżone