Kuchcikowo

Pierniczki - Krasnale + 40 zdjęć

Pierniczki - KrasnalePierniczki - KrasnalePierniczki - Krasnale

Puchatki gotują - galaretka + 14 zdjęć

W połowie listopada grupa Puchatków kolejny raz spotkała się na zajęciach kuchcikowa. Tym razem przygotowaliśmy wspólnie pyszne kolorowe galaretki o różnych smakach. Dzieci poznały etapy przygotowania oraz właściwości odżywcze galaretek. Wszystkie galaretki były pyszne, ale dzieci musiały niestety na nie długo czekać. Przed rozpoczęciem zajęć przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas prac kuchennych.

Puchatki gotują - galaretkaPuchatki gotują - galaretkaPuchatki gotują - galaretka

Kuchcikowo u Słoneczek - soki.... + 19 zdjęć

Kto nie spróbował niech żałuje, a jest czego. Dzisiaj, czyli 6 października 2016r najstarsze przedszkolaki zrobiły pyszny sok owocowo-jarzynowy. Podczas zajęć kuchcikowa omawiały cechy owoców i warzyw, po czym za pomocą sokowirówki zamieniły je w sok pełen witamin.
Jako że pracowały z sokowirówką, przypomniały także zasady korzystania z urządzeń elektrycznych.

Kuchcikowo u Słoneczek - soki....Kuchcikowo u Słoneczek - soki....Kuchcikowo u Słoneczek - soki....

Ciasto marchewkowe Motylków + 42 zdjęć

Ciasto marchewkowe MotylkówCiasto marchewkowe MotylkówCiasto marchewkowe Motylków

Rogaliki z jabłuszkiem u Wiewióreczek + 12 zdjęć