Kuchcikowo

Zdrowe kanapeczki Biedroneczek + 6 zdjęć

W pierwszym tygodniu lutego 2018 r starszaki rozmawiały o zdrowym stylu życia. Była to okazja do przypomnienia i uporządkowania wiedzy na temat dbania o zdrowie i zdrowy styl życia, a tym samym zwróciły uwagę na zasady- jak dbać  o siebie, aby wzmocnić odporność i zdrowie. W ramach "Kuchcikowa" przedszkolaki przygotowały zdrowe kanapki z dodatkami kiełków, warzyw oraz nasion. 


Zdrowe kanapeczki BiedroneczekZdrowe kanapeczki BiedroneczekZdrowe kanapeczki Biedroneczek
   

Cisto marchewkowe u Zajączków + 19 zdjęć

W ramach powitania jesieni w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia Kuchcikowa. Zajączki tym razem przygotowały ciasto marchewkowe z bakaliami. 

Przedszkolaki odmierzały poszczególne produkty, po czym je łączyły. Gdy powstała jednolita masa przelały ją do foremek i umieściły w nagrzanym piekarniku. Oczywiście zwróciły uwagę na zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych oraz potrzebę utrzymania łądu i higieny podczas pracy. 


Cisto marchewkowe u ZajączkówCisto marchewkowe u ZajączkówCisto marchewkowe u Zajączków
   

Świąteczne pierniczki u Żabek + 30 zdjęć

30 listopada 2016r przygotowania do Zlotu Mikołajów w pełni. Tym razem to Żabki w ramach kuchcikowa przygotowały pyzne pierniczki,


Świąteczne pierniczki u ŻabekŚwiąteczne pierniczki u ŻabekŚwiąteczne pierniczki u Żabek
   

Pierniczki - Krasnale + 40 zdjęć


Pierniczki - KrasnalePierniczki - KrasnalePierniczki - Krasnale
   

Puchatki gotują - galaretka + 14 zdjęć

W połowie listopada grupa Puchatków kolejny raz spotkała się na zajęciach kuchcikowa. Tym razem przygotowaliśmy wspólnie pyszne kolorowe galaretki o różnych smakach. Dzieci poznały etapy przygotowania oraz właściwości odżywcze galaretek. Wszystkie galaretki były pyszne, ale dzieci musiały niestety na nie długo czekać. Przed rozpoczęciem zajęć przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas prac kuchennych.


Puchatki gotują - galaretkaPuchatki gotują - galaretkaPuchatki gotują - galaretka
   

Strona 1 z 5

«poprzednia strona - następna strona»

Mały Książe na Facebooku!

Sukcesy naszych absolwentów