Kuchcikowo

Zdrowe kanapki - Motylki i Biedroneczki + 30 zdjęć

W piątek 2 marca 2018r Motylki wraz z Biedroneczkami przygotowały zdrowe kanapki w ramach realizacji Programu "Kubusiowi Przyjaciele natury". 

Podczas Kuchcikowa przedszkolaki przypomniały zasady zdrowego odżywiania, odszukały miejsce wybranych produktów w piramidzie żywienia a także omówiły zasady bezpiecznego posługiwania się nożem. Dzieci starały się, aby kanapki nie tylko były zdrowe i kolorowe ale także by pięknie i zachęcająco wyglądały.  Jak na dobrych 'kucharzy" przystało wszystkie kanapki szybciutko zniknęły z talerzy.  


Zdrowe kanapki - Motylki i BiedroneczkiZdrowe kanapki - Motylki i BiedroneczkiZdrowe kanapki - Motylki i Biedroneczki
   

Żabki i Krasnale - Kubusiowy sok + 12 zdjęć


Żabki i Krasnale - Kubusiowy sok Żabki i Krasnale - Kubusiowy sok Żabki i Krasnale - Kubusiowy sok
   

Zdrowe kanapeczki Biedroneczek + 6 zdjęć

W pierwszym tygodniu lutego 2018 r starszaki rozmawiały o zdrowym stylu życia. Była to okazja do przypomnienia i uporządkowania wiedzy na temat dbania o zdrowie i zdrowy styl życia, a tym samym zwróciły uwagę na zasady- jak dbać  o siebie, aby wzmocnić odporność i zdrowie. W ramach "Kuchcikowa" przedszkolaki przygotowały zdrowe kanapki z dodatkami kiełków, warzyw oraz nasion. 


Zdrowe kanapeczki BiedroneczekZdrowe kanapeczki BiedroneczekZdrowe kanapeczki Biedroneczek
   

Cisto marchewkowe u Zajączków + 19 zdjęć

W ramach powitania jesieni w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia Kuchcikowa. Zajączki tym razem przygotowały ciasto marchewkowe z bakaliami. 

Przedszkolaki odmierzały poszczególne produkty, po czym je łączyły. Gdy powstała jednolita masa przelały ją do foremek i umieściły w nagrzanym piekarniku. Oczywiście zwróciły uwagę na zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych oraz potrzebę utrzymania łądu i higieny podczas pracy. 


Cisto marchewkowe u ZajączkówCisto marchewkowe u ZajączkówCisto marchewkowe u Zajączków
   

Świąteczne pierniczki u Żabek + 30 zdjęć

30 listopada 2016r przygotowania do Zlotu Mikołajów w pełni. Tym razem to Żabki w ramach kuchcikowa przygotowały pyzne pierniczki,


Świąteczne pierniczki u ŻabekŚwiąteczne pierniczki u ŻabekŚwiąteczne pierniczki u Żabek
   

Strona 1 z 5

«poprzednia strona - następna strona»

Mały Książe na Facebooku!

Sukcesy naszych absolwentów