Koło plastyczne

Jadalna plastelina u Motylków + 21 zdjęć

14 marca 2018 r podczas zabaw sensomotorycznych pod opieką pani Ali Motylki wyprodukowały jadalną plastelinę. Do zabaw wykorzystały produkty spożywcze. Przemieniały materiał suchy, sypki w mokry i kleisty, aby na końcu przybrał postać miękką i stałą. Uczyły się o związkach przyczynowo- skutkowych. Kolory nadały plastelinie używając barwinków spożywczych, olejkami zapachowymi działały na zmysł węchu.
Zajęcia przede wszystkim wspierają samodzielność, wspierają rozwój zmysłów, uczą wychodzenia ze schematów, poznawania nowych form wyrazu, wspierają rozwój poznawczy, wzmacniają wiarę we własne możliwości, pokazują, że można wprowadzać zmiany, ulepszenia i eksperymentować.

Jadalna plastelina u MotylkówJadalna plastelina u MotylkówJadalna plastelina u Motylków

Jadalna plastelina u Krasnali + 9 zdjęć

Od pierwszych dni marca 2018 r w naszym przedszkolu odbywają się zajęcia Sensoplastyki, prowadzone przez panią Alę Pacyna.
Są to zajęcia rozwojowe, które polegają na wspieraniu samodzielności i kreatywności dzieci. Podczas zabaw, których cechą charakterystyczną jest mnogość faktur, kolorów i materiałów, dzieci mogą swobodnie się wybrudzić, poznać kształty i konsystencję używanych produktów. Tutaj używane są tylko bezpieczne produkty, więc nie musimy się obawiać o zdrowie naszych pociech. Celem zajęć jest pobudzenie wszystkich zmysłów tak, aby dziecko mogło samo na własnej skórze poczuć ich oddziaływanie. Przedszkolaki mają możliwość spontanicznej samodzielnej zabawy, pozwalając tym samym na rozwój wyobraźni i kreatywności.

Jadalna plastelina u KrasnaliJadalna plastelina u KrasnaliJadalna plastelina u Krasnali

Tulipan - Biedroneczki + 15 zdjęć

Tulipan - BiedroneczkiTulipan - BiedroneczkiTulipan - Biedroneczki

Forsycje - Krasnale + 16 zdjęć