Jak powstaje wiatr.

Dnia 18 listopada 2014r odbyło się kolejne spotkanie kółka ekologicznego. Tym razem dzieci miały okazję poznać proces powstawania wiatru w przyrodzie.

Obserwowały jak powietrze opływa kulę ziemską ( pokaz odbywał się przy pomocy globusa i kadzidełka ) i w jaki sposób ruch obrotowy Ziemi wpływa na siłę wiatru . Była to wspaniała okazja do zaobserwowania procesu przenikania się dnia i nocy w zależności od położenia danego kontynentu w stosunku do Słońca i nachylenia naszej planety w jego kierunku . Przedszkolaki obejrzały prezentacje multimedialną na temat wykorzystania wiatru w postaci wiosek wiatrowych. Mogły wzbogacić swoja wiedzę na temat siły wiatraków , które będąc przyjazne środowisku stanowią ogromne źródło energii .

W czasie spotkania dzieci wykonywały także własnoręcznie zdobione wiatraczki, które mogą posłużyć do mierzenia siły i natężenia wiatru.

Niekonwencjonalne źródła energii to przyszłość naszych dzieci ,dlatego przekazywanie im wzorców racjonalnego i mądrego podejścia do przyrody w przyszłości na pewno zaowocuje ekologicznym podejściem do losów naszej Planety.

Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.