Koło ekologiczne

Zajęcia w parku - Koło Ekologiczne (listopad 2016) + 36 zdjęć

Dnia 23.11.2016 r. rozpoczęło swoje spotkania ,,Kółko ekologiczne’’. Pierwsze z nich poświęcone było poznawaniu drzew i krzewów najbliższej okolicy dziecka. Oglądaliśmy w parku miejskim zarówno drzewa liściaste, jak i iglaste. Choć większość z nich zgubiło już liście i przygotowuje się do snu zimowego , to niektóre dęby jeszcze są ,,obsypane kolorowymi liśćmi’’. Podziwialiśmy wysokie świerki, które przez całą zimę pozostawią na swoich gałęziach zielone igły. Ciekawostką były mchy i porosty porastające nasłonecznioną stronę pni drzew oraz zimozielone bluszcze. Mieliśmy okazję zaobserwować przepiękne czerwone owoce dzikiej róży oraz drobne szyszki iglaków. Największy zachwyt wzbudziły jednak czerwone pędy dereni oraz białe owoce śnieguliczek wyglądające jak kuleczki lodu. Park jest teraz cichy i pusty, drzewa już ,,śpią’’ i tylko kaczki skrzeczą na tafli miejskiego stawu.

Zajęcia w parku - Koło Ekologiczne (listopad 2016)Zajęcia w parku - Koło Ekologiczne (listopad 2016)Zajęcia w parku - Koło Ekologiczne (listopad 2016)

Koło ekologiczne -marzec + 36 zdjęć

Koło ekologiczne -marzecKoło ekologiczne -marzecKoło ekologiczne -marzec

Pierwsze zajęcia koła ekologicznego + 35 zdjęć

9 października 2015r dzieci z naszego mprzedszkola rozpoczęły pierwsze zajęcia kółka ekologicznego.

Pierwsze zajęcia koła ekologicznegoPierwsze zajęcia koła ekologicznegoPierwsze zajęcia koła ekologicznego

Właściwości fizyczne wody... + 42 zdjęć

Dnia 9 stycznia 2015 roku odbyło się zajecie kółka ekologicznego na temat poznawanie właściwości fizycznych wody. Dzieci wykonywały doświadczenia , których celem było poznanie zachowania się różnych przedmiotów i substancji w kontakcie z kroplą wody.

Właściwości fizyczne wody...Właściwości fizyczne wody...Właściwości fizyczne wody...

Jak powstaje wiatr. + 37 zdjęć

Dnia 18 listopada 2014r odbyło się kolejne spotkanie kółka ekologicznego. Tym razem dzieci miały okazję poznać proces powstawania wiatru w przyrodzie.

Obserwowały jak powietrze opływa kulę ziemską ( pokaz odbywał się przy pomocy globusa i kadzidełka ) i w jaki sposób ruch obrotowy Ziemi wpływa na siłę wiatru . Była to wspaniała okazja do zaobserwowania procesu przenikania się dnia i nocy w zależności od położenia danego kontynentu w stosunku do Słońca i nachylenia naszej planety w jego kierunku . Przedszkolaki obejrzały prezentacje multimedialną na temat wykorzystania wiatru w postaci wiosek wiatrowych. Mogły wzbogacić swoja wiedzę na temat siły wiatraków , które będąc przyjazne środowisku stanowią ogromne źródło energii .

W czasie spotkania dzieci wykonywały także własnoręcznie zdobione wiatraczki, które mogą posłużyć do mierzenia siły i natężenia wiatru.

Niekonwencjonalne źródła energii to przyszłość naszych dzieci ,dlatego przekazywanie im wzorców racjonalnego i mądrego podejścia do przyrody w przyszłości na pewno zaowocuje ekologicznym podejściem do losów naszej Planety.

Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.Jak powstaje wiatr.

«poprzednia strona - następna strona»