Arteterapia

Arteterapia u Motylków i Biedronek + 23 zdjęć

"Podróż do krainy fantazji" i "Bajka o strachu"
W ostatnim tygodniu listopada w grupach młodszych odbyły się zajęcia z elementami arteterapii. Grupy 3-4 latków poznały bajkę o strachu, była to okazja do zapoznania dzieci ze swoimi lekami i próba pracy nad nimi. W grupie starszaków dzieci odbyły podróż do krainy fantazji poprzez wizualizację słuchanej bajki przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej, była to okazja do dzielenia się swoimi wrażeniami, słuchanie bajki pomaga dzieciom odprężyć się i uwrażliwić poszczególne zmysły. Dzieci chętnie uczestniczą w podróżach do krainy fantazji, delektują się momentami ciszy i odprężenia i łatwością zanurzają się w fantazjowaniu.

Arteterapia u Motylków i BiedronekArteterapia u Motylków i BiedronekArteterapia u Motylków i Biedronek

Zabawy z Arteterapii u starszaków + 50 zdjęć

Zabawy z Arteterapii u starszakówZabawy z Arteterapii u starszakówZabawy z Arteterapii u starszaków

Kulką malowane - Motylki (maerzec) + 25 zdjęć

Kulką malowane - Motylki (maerzec)Kulką malowane - Motylki (maerzec)Kulką malowane - Motylki (maerzec)

Kulką malowane + 82 zdjęć

W pierwsze marcowe dni przedszkolaki brały udział w zajęciach z arteterapii- malowały szklanymi kulkami. Celem zabawy plastycznej był rozwój wyobraźni i niekonwencjonalnego myślenia, rozwijanie poczucie sprawstwa. Przez poruszanie pudelkiem w dowolny sposób na kartce tworzyły dowolne piękne kompozycje. Był to czas do eksperymentowania z różnymi technikami malowania kulkami. Po wyschnięciu prac dzieci wyszukały fragmenty o ciekawych ich zdaniem konturach, nadały im tytuły, skojarzenia.

Kulką malowane Kulką malowane Kulką malowane

Zajęcia arteterapii - grudzień 2015 + 112 zdjęć

Zajęcia arteterapii - grudzień 2015Zajęcia arteterapii - grudzień 2015Zajęcia arteterapii - grudzień 2015

«poprzednia strona - następna strona»