Festyn "Świeto w Rodzinie" 2013

16 czerwca 2013 r odbył się festyn rodzinno-integracyjny, zorganizowany przez Publiczne Przedszkole nr 3 im. Małego Księcia. Tegoroczna impreza została połączona z otwarciem placu zabaw.

Festyn odbywał się pod hasłem „Czym skorupka za młodu nasiąknie…”. Głównym jego punktem było otwarcie placu zabaw, który został doposażony dzięki funduszom unijnym, pozyskanym za pośrednictwem LGD Dobra Widawa. Dotacja wyniosła 25 tysięcy złotych, za te pieniądze udało się doposażyć plac przy przedszkolu o mini ścianki wspinaczkowe, zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią i huśtawkę „Bocianie gniazdo”. Oprócz placu, przedszkolaki z Małego Księcia zyskały też wiedzę na temat działalności LGD Dobra Widawa i poznawały symbol organizacji – motyla czerwończyka fioletka.
Festyn rozpoczął się od występów przedszkolaków – były tańce i piosenki, potem głos zabrała pani dyrektor Lidia Szpytma, prezes LGD Dobra Widawa Mieczysław Skuza oraz burmistrz Sławomir Kapica. Następnie goście wraz z dziećmi przecięli wstęgę, a najmłodszych do wspólnej zabawy, której tematem przewodnim był Statek Piracki, zaprosiły animatorki z grupy Kaczki Dziwaczki. Oprócz zabaw z animatorkami dzieci mogły bezpłatnie skorzystać z dmuchanych zamków, trampoliny, przejażdżek na kucyku, basenu z kolorowymi piłkami. Zorganizowana była loteria fantowa, a dużą niespodzianką był przyjazd motocyklistów z Grupy Motocyklowej Kardan w Dziadowej Kłodzie.

Dyrekcja i pracownicy przedszkola dziękują sponsorom i rodzicom za pomoc w organizacji festynu.

xxx, 17 czerwca 2013