Nadanie imienia

Przedszkole nr 3 w Sycowie obchodziło swoje 30-te urodziny. Uroczystość miała niezwykle barwną oprawę a połączono ją nadaniem imienia "Małego Księcia".

15 czerwca 2007 r przedszkole odwiedzili zaproszeni goście: Książę Ernst Johan Bironem von Curland oraz brat Michael z małżonkami, burmistrz Sławomir Kapica, przewodniczący Rady Miasta Bolesław Moniuszko i przedstawiciel powiatu w osobie Henryka Sarnowskiego, pani kurator Antonina Kużaj i dyrektor oświaty samorządowej Ewa Głowacka, przedstawiciele duchowieństwa oraz poprzednie panie dyrektor przedszkola: Halina Chodorowska, Cecylia Pol i Irena Bober Słomnicką, dyrektorzy z zaprzyjaźnionych placówek oświatowych (w tym przedszkola im. Małego Księcia we Wrocławiu), przedstawiciele rady rodziców, no i przede wszystkim dzieci.

Pani dyrektor Lidia Szpytma serdecznie powitała gości, którzy ze wzruszeniem wysłuchali rysu historycznego przedszkola. Równocześnie przedstawiła uzasadnienie wyboru imienia dla naszego przedszkola, a co za tym idzie wnoszonych przezeń wartości (przyjaźń, dobro, ojczyzna). Dzieci natomiast przedstawiły krótką część artystyczną, przygotowaną pod opieką swoich pań nauczycielek. Podsumowaniem uroczystości było odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej przez księdza Jerzego Kaniewskiego, oraz wysłuchanie Hymnu przedszkola.