Mamo, tato wolę wodę 2011/12

Mając na uwadze zdrowie naszych przedszkolaków zgłosiliśmy naszą placówkę do udziału w projekcie "Mamo, tato wolę wodę", stworzonym przez pedagogów, psychologów i dietetyków dziecięcych oraz rodziców.

Cele:

• wykształcenie u dzieci dobrych nawyków żywieniowych
  • podkreslenie roli wody w diecie człowieka
  • wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych
  • przybliżenie dzieciom zasad zdrowego żywienia

mamo, tato, wolę wodę

Kampania „Mamo, tato, wolę wodę!” została zainicjowana przez Żywiec Zdrój w 2009 roku.

Patronami akcji są Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka. W tym roku kampania „Mamo, tato, wolę wodę!” została objęta honorowym patronatem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Partnerem medialnym już po raz drugi zostało MiniMini.

Dobry przykład musi iść z góry, dlatego poprosiliśmy rodziców o pomoc w realizacji podjętych zadań. W związku z tym utworzona została gazetka dla rodziców, przedstawająca zaplanowane treści i zadania do realizacji. Zaplanowane w ramach programu działania mają jednocześnie uczyć i bawić. Bohaterem kampanii „Mamo, tato, wole wodę!” jest Zdrojek – sympatyc

cd po zakończeniu projektu

A. Bajsarowicz, 25 listopada 2012