"Trójka dzieciom z Ukrainy" (19.12.2007)

"Trójka" dzieciom z Ukrainy

We wtorek dzieci z naszego przedszkola spotkały się (w holu SP 1) z pastorem Rafałem Millerem, Burmistrzem MiG Syców-panem Sławomirem Kapicą, ekipą telewizyjną z TVP 3  oraz panią Grażyną Orłowską Sondej. Spotkanie to było efektem akcji zbierania darów dla Polaków na Ukrainie. Uczniowie szkoły, nauczycielki oraz przedstawiciele miasta przypomnieli jaki był cel akcji, po czym Marcin Bagiński złożył życzenia wszystkim dzieciom, do których dary  zostaną przekazane.

To już kolejny raz dzieci, rodzice i pracownicy wzięli udział w takiej akcji. Jej celem była pomoc Polskim dzieciom  mieszkającym na kresach. Na nasz apel bardzo szybko zareagowały dzieci oraz ich rodzice. Kosze zapełniały się w oka mgnieniu różnorodnymy darami. Oprócz zabawek  zgromadzono artykuły spożywcze, chemiczne a także odzież. Pracownicy przedszkola zapakowali dary w barwne  kartoniki, po czym przekazano dary panu Rafałowi Miller, który wraz z ekipą telewizyjną zawiozą je do celu.

Gorąco dziękujemy za szybką pomoc wszystkim darczyńcom.

Anna Bajsarowicz, 19 grudnia 2007