Pomoc dla Wojtusia (10.10.2009)

Pomoc dla Wojtusia ! ! !

ZAKRĘTKI-INFO=WÓZEK INWALIDZKI

- POMOC DLA WOJTKA

Drogie Dzieci! Drodzy Rodzice!

Zwracamy się z prośbą o wsparcie naszych działań mających na celu zgromadzenia funduszy na wózek dla Wojtka. Prosimy o pomoc w zgromadzeniu jak najwiekszej ilości zakrętek po napojach.

Akcja ma szczytny cel, oprócz dbania o środowisko naturalne, naszym głównym celem jest zebranie jak największej ilości nakrętek, które potem oddamy do firmy recyklingowej. Ta z kolei wpłaci środki finansowe za skup zakrętek na subkonto fundacji, by na końcu za zebrane pieniądze zakupić wózek inwalidzki dla niepełnosprawnego dziecka.

Organizatorem Akcji jest Uczelniana Rada Samorzadu Studentów Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Po co Zbieramy zakrętki?

Żeby pomóc dziecku.Zakrętki zbierane są na wózek inwalidzki dla niepełnosprawnego dziecka Wojtusia cierpiącego na zanik mięśni. Wózek taki znacznie może pomóc małemu niewinnemu dziecku normalnie funkcjonować.

Zakrętki są ogólno dostępne, powszechne i wszechobecne, znajdują się na butelkach z napojami, detergentami, etc. Każdy ma do czynienia z zakrętkami na codzień, więc warto jednym gestem ( np. wrzucając zakrętkę do osobnego worka ) pomóc innym skoro mamy taką możliwość.

Dla kogo zbieramy nakrętki podczas trwania tej akcji?

Dla Wojtusia!

" Wojtek urodził się 9 kwietnia 1996 r. jako nasz drugi syn. Zawsze ruchliwy i pogodny był oczkiem w głowie całej rodziny. Do 3 roku zycia rozwijał się prawidłowo.Potem zaczął mieć problemy z wchodzeniem po schodach i zbyt częstym przewracaniem się. Po przeprowadzonych długotrwałych badaniach usłyszeliśmy diagnozę - postępująca dystrofia mięśni typu Duchenne'a. Choroba ta jest nieodwracalna i polega na stopniowym zaniku mięśni, ma podłoże genetyczne. Jedynym lekarstwem na spowolnienie postępu choroby jest systematyczna rehabilitacja. Wojtek jest mądrym,ciekawym swiata chlopcem, bardzo szybko nawiązuje kontakty i ma duże poczucie humoru. Nie poddaje się chorobie, chodzi do VI klasy szkoły podstawowej i nie wyobraża sobie braku kontaktu z rówieśnikami. Uwielbia równiez podróże, poznawanie nowych miejsc oraz wyjazdy do kina.Żeby można było mu to zapewnić potrzebny jest nowy wózek inwalidzki. Chcemy zapewnić mu możliwie najszczęśliwsze dzieciństwo i dac wiele radości. Bez nowego wózka nie będzie to mżliwe. "

Justyna i Zenon Urbanik

Anna Bajsarowicz, 10 października 2009