Dary dla Ukrainy - spotkanie z Grażyną Orłowską Sondej (22.12.2009)

Dary dla Ukrainy - Spotkanie z Grażyną Orłowską - Sondej (galeria)

Nasze przedszkole chętnie bierze udział w różnych akcjach charytatywnych. W okresie przedświatecznym sycowskie placówki oświatowe przyłączają się do akcji zbierania darów dla Polaków mieszkających na Ukrainie.

Placówka nasza od października 2009 r utrzymuje stały kontakt e-mailowy  z przedszkolem prowadzonym przez siostry Urszulanki w Kamieniu Podolskim na Ukrainie. We współpracy z rodzicami przygotowaliśmy dla nich (dzieci) paczki świąteczne. Były w nich artykuły plastyczne, słodycze, zabawki, gry, puzzle i ubrania.

We wtorek  22 grudnia z paczkami i delegacją dzieci udaliśmy się do sycowskiego Gimnazjum, gdzie odbyło się spotkanie z ekipą TV Regionalnej z Wrocławia i Grażyną Orłowską-Sondej.  Podczas spotkania przekazalśmy istotne informacje i złozyliśmy życzenia dla naszych przyjaciół z Ukrainy.

Reportaż z przekazania darów Polakom na Ukrainie zostanie wyemitowany w dniu 5 stycznia o godz. 18:30 w "trójce" wrocławskiej.

Anna Bajsarowicz, 22 grudnia 2007