AKCJA "Zbieramy znicze na kresowe cmentarze"

Zbliża się 1 Listopada - dzień pamięci o zmarłych. Tysiące mieszkańców naszego regionu mogiły swoich bliskich pozostawiło daleko za wschodnią granicą. Zrujnowane i opuszczone czekają na naszą pomoc. Na wielu z nich nikt dotychczas nie zapalił nawet jednej lampki. Dolnośląsckie dzieci i uczniowie od lat porządkują kresowe nekropolie, a w październiku zbierają znicze.
Podobnie jak w latach ubiegłych zwrócilismy się do dzieci i ich rodziców o podarowanie symbolicznej lampki. Zapłoną one na wielkich, narodowych nekropoliach i cmentarzach na Ukrainie.  Dzięki wrazliwości naszej przedszkolnej rodziny zebraliśmy sporo darów. Była to dla nas "wielka lekcja patriotyzmu".

Znicze można dostarczyć do końca października do naszego przedszkola. Zostaną one przekazane do siedziby Telewizji Wrocław.

AKCJA AKCJA AKCJA AKCJA
Anna Bajsarowicz, 23 października 2012