Akcja "Dzieci dzieciom" (24.11.2008)

Nadchodzi świąteczny czas, okres ciepła, radości i prezentów. Jednak jest wiele osób, a szczególnie dzieci, pozbawionych rodziny, miłości, wsparcia ze strony najbliższych. Dlatego też w Publicznym Przedszkolu nr3 im. Małego Księcia w Sycowie organizujemy akcję "Dzieci dzieciom", która polega na zebraniu funduszy i darów dla dzieci z Domu Dziecka w Ostrzeszowie.

W związku z tym po raz kolejny rozpoczynamy realizację projektu pt. "Gwiazdka w Przedszkolu Małego Księcia", który ma na celu przede wszystkim integrowanie dzieci z sycowskich przedszkoli oraz szkół podstawowych okolicznych wsi, kultywowanie wśród najmłodszych tradycji Świąt Bożego Narodzenia, budzenie wrażliwości na potrzeby innych, a przez to wprowadzanie dzieci w świat wartości uniwersalnych (dobro, miłość, piękno).

W ramach projektu zaplanowaliśmy szereg działań dla dzieci, rodziców, pracowników przedszkola oraz zaprzyjaźnionych placówek oświatowych. Dzieci w czasie zajęć wykonają pierniczki oraz kartki świąteczne, wezmą udział w konkursie plastycznym pt. "Szopka Betlejemska" oraz "Wspólnym Kolędowaniu", które odbędzie się 16 XII 2008r w Centrum Kultury w Sycowie, przygotują część artystyczną dla pacjentów oddziału paliatywnego sycowskiego szpitala, a także Klubu Seniora.

Do zadań pracowników przedszkola należy, między innymi, wykonanie kartek świątecznych przeznaczonych na kiermasz, przygotowanie przedstawienia pt. "Gwiazdkowy prezent" dla dzieci z Sycowa i okolic, oraz zorganizowanie konkursu plastycznego dla dzieci pt. "Szopka Betlejemska" oraz "Wspólne Kolędowanie Dzieci".

Rodzice natomiast wspólnie z dziećmi (w przedszkolu) przygotują pierniki, stroje na występy, wesprą akcję pomocy dzieciom, pomagając w gromadzeniu darów, itp.

Całkowity dochód z realizowanych działań w ramach projektu (kartki, przedstawienie, zaprzyjaźnieni sponsorzy) przeznaczony zostanie na zakup odzieży, przyborów plastycznych, zabawek a także środków czystości, niezbędnych do funkcjonowania dzieciom w Domu Dziecka.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie naszych działań i pomoc choćby symboliczną. Z góry dziękujemy.

Dzieci, Rodzice i Pracownicy

Publicznego Przedszkola nr 3