W dniach 7-9 marca 2014 roku odbyły się eliminacje do prestiżowego 35. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, do których zakwalifikowały się cztery wokalistki z Sycowa: Oliwia i Zuzanna guder oraz Blanka i Inga Kapica. Dziewczynki ćwiczą w Centrum Kultury w Sycowie pod bacznym okiem instruktora śpiewu - Jewgienija Andruszczaka.

Z dumą pragniemy poinformować, iż do 35. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie nominowane zostały Oliwia Guder (lat 5) z piosenką „Mrówka w kąpielówkach”; Zuzanna Guder (lat 8) w repertuarze „Piosenka na cztery kopyta i wiatr” oraz Inga Kapica (lat 8) w wykonaniu piosenki „Cała doskonała”. Zwycięstwa serdecznie gratulujemy!
Zaś sam 35. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca odbędzie się 4-6 czerwca br. Za wokalistki z Sycowa trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Kolejnym sukcesem w Koninie w roku 2014 okazał się być talent kompozytorski, który został dostrzeżony w konkursie na piosenkę dziecięcą i młodzieżową. W tym roku do konkursu zgłosiło się aż 107 kompozycji (w ubiegłym roku było ich 66). Mimo ogromnej konkurencji do wydawnictwa festiwalowego w formie śpiewnika zakwalifikowała się piosenka „Pragnienie dziecka”. Autorką słów jest Sycowianka Marzena Guder, muzykę zaś skomponował Sergiej Andruszczak-Kalusz z Ukrainy. Gratulujemy!

źródło: Centrum Kultury w Sycowie

zdjęcia: Centrum Kultury w Sycowie

Oliwia i Zuzia na eliminacjach na Miedzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie.Oliwia i Zuzia na eliminacjach na Miedzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie.Oliwia i Zuzia na eliminacjach na Miedzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie.Oliwia i Zuzia na eliminacjach na Miedzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie.

13 marca 2014