Sukces Hani Bugała gratulujemy!

Podczas XII Powiatowego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej, który odbył się w Oleśnicy Hania Bugała zajęła  I miejsce. Syców reprezentowały także  Ola i Jowita, które także odniosły sukces. Gratulujemy!!!

 

Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy już po raz jedenasty było organizatorem Powiatowego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej.

Imprezę uświetnił występ chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I st. z Sycowa pod dyrekcją Edyty Szostak – Kirzyc. Śpiewakom akompaniował p. Adam Trela.

W festiwalu wystąpili, soliści, zespoły wokalne i zespoły wokalno instrumentalne. Młodzi wykonawcy prezentowali jeden utwór o tematyce żołnierskiej i patriotycznej. Repertuar w tegorocznym konkursie był bardzo różnorodny. Oprócz pieśni patriotycznych z epoki walk o niepodległość można było usłyszeć piosenki współczesne. W konkursie wzięło udział 20 solistów i 21 zespołów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych powiatu oleśnickiego.

Komisja w składzie: Monika Mikuś – Machała – dyr. PSM I ST. z Oleśnicy, Edyta Szostak – Kirzyc – dyr. PSM I st. w Sycowie, Małgorzata Kozłowska – wicedyrektor PCEiK w Oleśnicy, przy ocenie brała pod uwagę przede wszystkim sposób wykonania utworu m.in. dobór repertuaru do wieku i możliwości wykonawców, staranność wykonania, intonację, dykcję i interpretację piosenki oraz ogólny wyraz artystyczny.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy a zwycięzcom wręczono statuetki.

 

04 listopada 2014

Mały Książe na Facebooku!

Sukcesy naszych absolwentów