„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej

21 kwietnia 2017 r w Centrum Kultury odbył się X Przegląd Twórczości Ekologicznej i wpisał się w obchody Dnia Ziemi.

Świeto Ziemi w naszym przedszkolu, którego wizją jest kształtowanie postaw ekologicznych dzieci, jest mocno akcentowane poprzez różne działania na rzecz środowiska.

W imprezie wzięło udział 7 placówek:

  • Przedszkole BAJKA w Międzyborzu
  • Szkoła Podstawowa w Działoszy
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miłowicach
  • Publiczne Przedszkole nr 1 im. Koszałka Opałka w Sycowie
  • Publiczne Przedszkole Misia Uszatka w Sycowie
  • Niepubliczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Urszulanek im. Aniołów Stróżów w Sycowie
  • Publiczne Przedszkole nr 3 im. Małego Księcia w Sycowie.

W przygotowanych przedstawieniach dzieci zachęcały do ekologicznego stylu życia. Pokazały jak można zmienić swoje codzienne przyzwyczajenia z korzyścią dla zdrowia i naturalnego środowiska.  Dzieci zawsze postepują szczerze i spontanicznie, chetnie przekonują się do zmian, zwłaszcza tych, dzieki którym można ocalić życie zwierząt i piękno krajobrazu.

Myslą przewodnią, którą zaproponowao Nadleśnictwo Syców było "Drewno jako surowiec naturalny i ekologiczny", ale przesłanie Przeglądu zostało niezmienne - rozbudzanie postawy odpowiedzialności za najbliższe otoczenie, którego jestemy cząstką. Dziecięce teatrzyki dają zatem dobry przykład w mądrych i prostych dzialaniach ekologicznych.

Dziękujemy wszystkim wystepującym dzieciom, ich nauczycielom, gościom, sponsorom i pracownikom CK za zaangazowanie i pomoc.

 

Organizatorzy! 

 


„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej

administraor, 27 kwietnia 2017

Mały Książe na Facebooku!

Sukcesy naszych absolwentów