Z Janem Brzechwą o zdrowiu - Akcja AZP

 Program Akademii Zdrowego Przedszkolaka na rok 2016/2016

Drodzy Rodzice!
W listopadzie rozpoczynamy realiację zadań w ramach Akademii Zdrowego Przedszkolaka – ogólnopolskiego programu dla dzieci i rodziców.
Tegoroczne motto to słowa znanej przez wszystkich fraszki Jana Kochanowskiego:


„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz...”


Wspólnie z bardziej i trochę mniej znanymi autorami zanurzymy się w świecie zdrowia. „Pomidor”, „Samochwała”, czy „Na straganie” – to utwory Jana Brzechwy i to właśnie on został wybrany patronem Akcji.
W Akcji jesiennej zrealizujemy trzy bloki tematyczne.


Pierwszy z nich poświęcony został higienie jamy ustnej.

Dzieci dowiedzą się z niego jak powinny prawidłowo dbać o ząbki i co warto jeść, aby były one zdrowe.
Po co są zęby? - dzieci poznają rodzaje zębów u człowieka, dowiedzą się do czego służą zęby przednie i zęby trzonowe a także zrozumieją konsekwencje wynikające z zaniedbania higieny jamy ustnej (zarówno estetyczne, jak i zdrowotne). Ponadto poznają postać i twórczość Jana Brzechwy.
Wiemy jak się odżywiać, by służyło to naszym zębom. Dzieci dowiedzą się jakie pokarmy służą budowie zębów, a jakie je niszczą Dzieci spotkają się ze stomatologiem, lub higienistką szkolną / w3 miarę możliwości skorzystają z porady/przeglądu zębów przez stomatologa/
Wiemy jak rozpoznać dobre przybory do mycia zębów. Dzieci dowiedzą jaki rodzaj szczoteczki i pasty jest optymalny do ich wieku, potrafią dbać o przybory do mycia zębów, rozumieją i stosują prawidłowe zasady dbania o higienę jamy ustnej
Wiem jak dbać o zęby – podsumowanie. Dzieci znają, rozumieją i stosują wszystkie zasady poznane w ciągu całego bloku, odnoszące się do higieny jamy ustnej.

Drugi blok dotyczyć będzie profilaktyki otyłości. Dzieci zyskają wiedzę o tym, co sprzyja nadwadze i otyłości, a także co powinny robić by temu przeciwdziałać.


Trzeci poświęcimy sezonowym warzywom i owocom. Podczas praktycznych warsztatów dzieci dowiedzą się jak domowymi sposobami wzmocnić odporność przed zimą.

Zapraszamy Was do aktywnego udziału w tym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że zarówno dla Was, jak i naszych Przedszkolaków będzie to niezwykła i pouczająca. 

01 listopada 2015

Mały Książe na Facebooku!

Sukcesy naszych absolwentów