Co się u nas dzieje?

Spotkanie z Mikołajem u Krasnali + 45 zdjęć

Spotkanie z Mikołajem u KrasnaliSpotkanie z Mikołajem u KrasnaliSpotkanie z Mikołajem u Krasnali
Małgorzata Trzeciak , 07 grudnia 2017

Świety Mikołaj odwiedza Motylki + 73 zdjęć

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. Tym razem 6 grudnia 2017 r z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszego przedszkola w tym do pięciolatków z grupy Motylków. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał upominki. Za prezenty dzieci odwdzięczyły się świątecznymi piosenkami i wierzykami. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym średniakom wiele radości.

Świety Mikołaj odwiedza MotylkiŚwiety Mikołaj odwiedza MotylkiŚwiety Mikołaj odwiedza Motylki
Anna Bajsarowicz , 07 grudnia 2017

Święty Mikołaj u Zajączków + 31 zdjęć

6 grudnia 2017r Św. Mikołaj odwiedził także nasze "Zajączki". Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Przedszkolaki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze dzieci w pozostałych grupach. Dzieci długo wspominały ten dzień, najpierw przedstawienie w wykonaniu nauczycielek pt "Porwanie Mikołaja", potem oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.

Święty Mikołaj u ZajączkówŚwięty Mikołaj u ZajączkówŚwięty Mikołaj u Zajączków
Izabela Gręda, Anna Bittner , 07 grudnia 2017

Choinka u Motylków 2017 + 32 zdjęć

W pierwszych dniach grudnia, tuż przed odwiedzinami Św. Mikołaja w grupie Motylków pojawił się Zielony Gość. Jak w znanej piosence, Panna Zielona wcześniej rosła w lesie, a obecnie zdobi przedszkolną salę. Jak na strojnisię przystało Motylki pięknie ją ubrały, dzięki czemu dzieci z radością czekają na święta. Dziękujemy państwu Kamili i Pawłowi Andruszkiewicz za umilenie dzieciom czasu oczekiwania....

Choinka u Motylków 2017Choinka u Motylków 2017Choinka u Motylków 2017
Anna Bajsarowicz , 02 grudnia 2017

Motylki poznają Holandię + 38 zdjęć

W ostatnich dniach listopada 2017 r pięciolatki poznały Holandię, jako kolejny z krajów Europy. Przedszkolaki poznały symbole narodowe Holandii i jej stolicę Amsterdam, oraz omawiały charakterystyczne cechy krajobrazu: kanały, wiatraki, wąskie kamienice i oczywiście rowery, jako ważny środek lokomocj. Dowiedziały się też, że kraj ten jest ojczyzną wielu wielkich malarzy: Rubensa, Rembrandta i Van Gogha. Fani piłki nożnej mieli okazję zobaczyć jak wygląda stadion słynnego klubu piłkarskiego - Ajaxu Amserdam. W czasie spotkania przedszkolaki oglądały ciekawe pamiątki przywiezione z Holandii, a także zostały poczęstowane ciasteczkami korzenno-cynamonowymi oraz żelkami. Podczas kuchcikowa dzieci samodzielnie wykonały ciasteczka w stylu holenderskim. Poznawanie Holandii było urozmaicone zabawami tanecznymi, zawodami sportowymi i piosenką „Moja Holandia”.

Motylki poznają HolandięMotylki poznają HolandięMotylki poznają Holandię
Anna Bajsarowicz , 01 grudnia 2017