Co się u nas dzieje?

Mierzymy, projektujemy,szyjemy. + 13 zdjęć

Dzieci z grupy Biedronek wybrały się do Państwa Baszak, którzy prowadzą sklep z tkaninami. Sześciolatki z uwagą poznawały rodzaje tkanin a także uczyły się ciąć i odmierzać odpowiednią długość tkaniny. Dzięki gościnności właścicieli, przedszkolaki otrzymały w prezencie różne rodzaje tkanin, z których w przedszkolu zaprojektowały i własnoręcznie wykonały autorskie torebki, czapki, portfele a nawet gumki do włosów.

Mierzymy, projektujemy,szyjemy.Mierzymy, projektujemy,szyjemy.Mierzymy, projektujemy,szyjemy.
administraor , 20 marca 2018

Goniec i jego ruchy - zajęcia szachowe Motylków + 40 zdjęć

15 marca 2018 r pięciolatki po raz kolejny odwiedziły panią Beatkę Noculak w Szkole Podstawowej nr 1. Tym razem poznały sposoby poruszania się Gońca. Na początek dzieci przypomniały ustawienie pionów na szachownicy oraz zasady poruszania się Króla i Wież. Dziękujemy!!!

Goniec i  jego ruchy - zajęcia szachowe MotylkówGoniec i  jego ruchy - zajęcia szachowe MotylkówGoniec i  jego ruchy - zajęcia szachowe Motylków
administraor , 15 marca 2018

Jadalna plastelina u Motylków + 21 zdjęć

14 marca 2018 r podczas zabaw sensomotorycznych pod opieką pani Ali Motylki wyprodukowały jadalną plastelinę. Do zabaw wykorzystały produkty spożywcze. Przemieniały materiał suchy, sypki w mokry i kleisty, aby na końcu przybrał postać miękką i stałą. Uczyły się o związkach przyczynowo- skutkowych. Kolory nadały plastelinie używając barwinków spożywczych, olejkami zapachowymi działały na zmysł węchu.
Zajęcia przede wszystkim wspierają samodzielność, wspierają rozwój zmysłów, uczą wychodzenia ze schematów, poznawania nowych form wyrazu, wspierają rozwój poznawczy, wzmacniają wiarę we własne możliwości, pokazują, że można wprowadzać zmiany, ulepszenia i eksperymentować.

Jadalna plastelina u MotylkówJadalna plastelina u MotylkówJadalna plastelina u Motylków
administraor , 14 marca 2018

Marcowe zabawy rytmiczne u Pszczółek + 18 zdjęć

Kolejny wtorek / 13.03.2018 r / i kolejne zajęcia z rytmiki u Pszczółek przebiegają pod hasłem rozwijania zdolności rytmiczno-motorycznych w grze na instrumentach.

Marcowe zabawy rytmiczne u PszczółekMarcowe zabawy rytmiczne u PszczółekMarcowe zabawy rytmiczne u Pszczółek
Małgorzata Trzeciak , 13 marca 2018

Jadalna plastelina u Krasnali + 9 zdjęć

Od pierwszych dni marca 2018 r w naszym przedszkolu odbywają się zajęcia Sensoplastyki, prowadzone przez panią Alę Pacyna.
Są to zajęcia rozwojowe, które polegają na wspieraniu samodzielności i kreatywności dzieci. Podczas zabaw, których cechą charakterystyczną jest mnogość faktur, kolorów i materiałów, dzieci mogą swobodnie się wybrudzić, poznać kształty i konsystencję używanych produktów. Tutaj używane są tylko bezpieczne produkty, więc nie musimy się obawiać o zdrowie naszych pociech. Celem zajęć jest pobudzenie wszystkich zmysłów tak, aby dziecko mogło samo na własnej skórze poczuć ich oddziaływanie. Przedszkolaki mają możliwość spontanicznej samodzielnej zabawy, pozwalając tym samym na rozwój wyobraźni i kreatywności.

Jadalna plastelina u KrasnaliJadalna plastelina u KrasnaliJadalna plastelina u Krasnali
Ala Pacyna , 13 marca 2018